בקבוק ללא מאבק

סרבני בקבוק – התינוק שלנו סרבן?!?

להניק זה נפלא, אבל לגלות שהתינוקות שלנו הצטרפו לקבוצת "סרבני בקבוק", זו ממש הפתעה לא נעימה… כולנו שמענו על התופעה, אבל קיווינו שזה קורה רק להורים אחרים… אולי זה קשור לאלו שמעולם לא נתנו בקבוק? אולי זה קשור להורים שלא באמת רוצים לשחרר… אולי רק להורים עם ילד ראשון… ואז זה קורה לנו… ואנחנו נשארים פעורי פה. אנחנו מתחילים לדבר לתינוק שלנו, להסביר לו כמה כיף עם אבא ועם המטפלת החדשה המקסימה שבחרנו לו ולהסביר לו שהגיע הזמן קצת לשחרר… אבל האמת היא שסרבנות בקבוקים לא קשורה בכלל לרצון שלנו לשחרר או לכמה אנחנו הורים מנוסים, היא קשורה נטו לתינוק ולחוויה שלו עם בקבוק. אני יודעת שזה נראה מופרח לגמרי, הרי הוא כבר שתה מבקבוק כשהיה קטן, אז למה עכשיו הוא מפסיק?!? 

מה עושים ?!
מזל שיש חברות ויש פורומים, אז דבר ראשון מתחילים לחפש עצות, מאין תבוא הישועה? נחפש "פורום לסרבני בקבוק", או "פורום למניקות", שם נפגוש את העצות הראשונות עבור סרבני בקבוק. יגידו לנו להחליף בקבוק או לתת למישהו אחר לתת בקבוק… ואז נתחיל במסע, היום אבא, מחר סבתא, ומחרתיים ניתן לשכנה… אוקיי לא הצליח… לא נורא… הולכים לקנות עוד בקבוק לסרבנים… לאט לאט השיטה מתחילה לייאש. הוצאנו כבר המוני כספים על בקבוקים מיותמים, ועל כמה קופסאות תמ"ל.. ויש רגעים שזה מתחיל להיות הזוי… אנחנו מתחילות לאבד סבלנות, כבר לא ברור לנו מה נכון ומה לא נכון… ולרגע יש לנו חרטות על זה שבחרנו להניק… אולי היה נחסך מאיתנו הסיוט הזה… אבל תכלס' ההנקה היא מתנה ענקית שנתנו לתינוק שלנו, ואנחנו ממש לא רוצות להתחרט עליה… אבל אם רק היה לוקח בקבוק… ואם רק לא היינו נכנסים לסרט הזה… מה עושים?!

אוקיי, אנחנו כמעט עוד רגע משתגעים… בואו נעשה קצת סדר..

מה יגרום לתינוקות סרבני בקבוק – לקחת (סוף סוף) בקבוק?
אני מאמינה שקודם כל כדאי להבין למה התינוק שלנו מסרב לבקבוק. מה שמקשה עלינו זה שאנחנו לא לגמרי יודעים למה התינוק שלנו מסרב. האם מדובר באופי עקשן? האם מדובר בלשון קשורה? האם מדובר בפטמה לא מתאימה? כרגע אנחנו פשוט יורים לכל הכיוונים, כי לא ממש ברור לנו למה הוא לא מוצץ…
נכון התינוק שלנו לא מדבר, ואף פעם לא נהיה בטוחים במאה אחוז, וככה זה תמיד עם ילדים, גם כשהם כבר מדברים, קשה להבין למה הם נרתעים ממשהו. אבל יש סיבה. זה אף פעם לא סתם. אם נחשוב שהילד שלנו סתם עקשן, אנחנו פשוט נפספס את הסיבה האמיתית להתנהגות שלו. נכון עם תינוקות זה אפילו עוד יותר מסובך… האור בקצה המנהרה זה שהתינוקי שלנו לא מסביר במילים, אבל הוא כן מביע את עצמו. הוא דוחף עם היד ומסובב ראש – זו שפה שאומרת לנו שאנחנו לא בכיוון.. לעומת זאת, כאשר הוא שולח ידיים אל הבקבוק, או מסתכל עליו, אז שפת הגוף שלו מביעה הסכמה. כל אלו תגובות, כל אלו מילים, שאנחנו יכולים להתחיל להבין אותם. אם רק יראו לנו את המפה.
כל כך הרבה לקוחות שלי אומרות שהם ראו את הסרטון שלי "למה התינוק מסרב לבקבוק" ופתאום האסימונים נפלו, אחד אחרי השני. נכון, לא לכולם זה יקרה, אבל אחוז גבוה יבין למה התינוק שלו מסרב לבקבוק, אחרי ההדרכה הזו. ואם אנחנו יכולים להבין מה קורה כאן, אז נוכל לייצר דרך ממוקדת שמתאימה לתינוק שלנו.
העלות של ההדרכה, היא רק 35 ש"ח – ואני קוראת לה המיניקורס לסרבני בקבוק. נכון זה לא השיטה כולה, זה רק מיניקורס, אבל התובנות שתקבלו, יאירו לכם את העיניים.

רגע… אם אתם בכלל לא מכירים אותי… ולא בא לכם ישר לקפוץ לקנות ממני משהו, כי רק עכשיו שמעתם עליי, אני כל כך מבינה אתכם. אף אחד לא רוצה להתאכזב מאיש מקצוע, וגם אני כזו. כשאנחנו הולכים לאנשי מקצוע, ובמיוחד כאלו שמדריכים אותנו לגבי התינוקות שלנו, זה דבר מאוד אישי, וחשוב לנו להכיר אותם, לשמוע את האני מאמין שלהם, ולראות שהוא פוגש את האני מאמין שלנו. לכן, תוכלו לקרוא עליי בדף הפייסבוק שלי, ותוכלו לשמוע את הסרטון שלי "10 התשובות לסרבנות בקבוק", אלו 10 תשובות לשאלות נפוצות, שהרבה הורים לתינוקות סרבני בקבוק מתמודדים איתם, דרך התשובות האלו תכירו אותי ואת דרך החשיבה שלי. ההרשמה לסרטון בעזרת המייל נעשית כאן:

קרן פרקש

בקבוק מומלץ - סרבני בקבוק

ברוכה הבאה ל"חכמת ההורות", שמי קרן פרקש, אני מנתחת התנהגות יישומית ומפתחת תוכנית "בקבוק ללא מאבק", איך ללמד תינוק יונק לקחת בקבוק באהבה. כדי לשמור על ההנקה, במקביל לנתינת הבקבוק, הצוות של בקבוק ללא מאבק, כולל גם יועצת הנקה ומדריכת הנקה. הצוות שלנו אוהב ומפרגן והוא כולל את, נורית שלונסקי, שהיא יועצת הנקה מוסמכת ומיילדת ושרית גיורא דודאי, מדריכת הנקה ועובדת סוציאלית. 

בהשכלתי למדתי לימודי תעודה בניתוח התנהגות יישומי ABA, לימודי דולה, לימודי תואר ראשון ושני בפיסיקה, ותואר לאחר תואר בביולוגיה. בוגרת אוניברסיטת ת"א, הטכניון וסמינר הקיבוצים. אני אמא לארבעה מתוקים ובת הזוג של אריאל אהובי. אני גם אחות קטנה לאחים אוהבים, דודה להרבה אחיינים, ובת להורי היקרים. אני חושבת שהמשפחה שלנו זה המשאבה הכי יקר והכי מדהים שיש לנו, ואני כאן למענך, ולמען המשפחה שלך.

הדרכת הורים לכל תינוק וילד