תינוק סרבן בקבוקים פתאום

תינוק סרבן בקבוקים: איך משכנעים תינוק לשתות מבקבוק?

לשמוע אינסוף עצות, לקנות אינסוף בקבוקים, ועדיין כלום!! התינוק שלי לא שותה, רק משחק עם הפטמה. 

וואו כמה שזה מתסכל! איך אצליח לצאת לעבודה? ואיך אפשר להסביר לו שבקבוק זה אוכל ולא משחק… 

שמי קרן פרקש, ואני יודעת מה את עוברת… אני רוצה שתהיה לך האפשרות לתת בקבוק כשאת זקוקה לזה, בלי כל המתח הזה, סביב עוד ניסיון האכלה מתסכל.
יכול להיות שהתינוק שלך כבר היה רגיל לשתות מבקבוק ופתאום מסרב ויכול להיות שמעולם לא שתה מבקבוק, בשני המקרים יש מה לעשות. בשבילך יצרתי קורס "14 יום לבקבוק", עם ליווי אישי או ליווי בווצאפ, שיסבירו לך צעד צעד בדיוק מה עושים… ההדרכות בקורס פשוטות וקלות לביצוע, אני והצוות זמינות עבורך ונותנות מענה יומי לכל שאלה.
המטרה שלנו שהתינוק שלך ממש יאהב לשתות מהבקבוק שלו – ואת תקבלי ליווי עד להצלחה – כן בקורס המלא, אנחנו לא עוזבים אותך עד שתצליחי 🙂 

אני מרגישה שיש לי שליחות בתחום סרבנות הבקבוק, לכן חשוב לי שכבר תקבלי ממני ידע מפתיע, שפותח את הראש. בואי צפי בסרטון 10 התשובות:

הסרטון מומלץ לאמהות לסרבני בקבוק ומתאים ל…
"הצילו!! למה הוא לא לוקח בקבוק?"
תשובה אופיינית שתשמעי: "זה בגלל שאת מניקה" והתשובה שלי לזה: לא-נכון! הוא לא לוקח בקבוק, בגלל שהוא לא מחובר לבקבוק, והוא לא סומך על הבקבוק!! לא צריך להפסיק להניק כדי לקחת בקבוק, כן צריך ללמד את התינוק לבטוח בבקבוק.
החל מגיל חודשיים, בקבוק הוא חפץ בכלל לא פשוט לשתייה עבור התינוק שלנו, כי הוא דורש אמון. שלא כמו בהתחלה שהיה רפלקס מציצה חזק וכל דבר שנכנס לפה נמצץ. עכשיו התינוק שלנו מודע לדברים, והוא יעשה מציצות רק עבור דברים שהוא מחובר אליהם ואוהב אותם. גם תינוק ששתה מבקבוק, יכול פתאום להפסיק לשתות, במקרה כזה חשוב לאתר את הסיבה.
כן, טכנית התינוק שלנו יודע למצוץ מבקבוק! אבל זה לא העניין, הפה שלו הוא מקום מאוד מאוד רגיש עבורו, ולמצוץ זו פעולה מאוד פרטית עבורו. לכן, בקורס שלנו אנחנו מאתרים את הסיבה לסירוב ואז מייצרים אמון. כי כדי לשתות מבקבוק, צריך לייצר אמון בהרבה פרמטרים: כמו הטעם, הטמפ', הזרימה, המיקום, התזמון, והקשר עם המאכיל. אנחנו רואים שברגע שהתינוקות בקורס שלנו, לומדים לאהוב ולסמוך על הבקבוק, הם מתחילים לשלוח אליו ידיים, ואחרי עוד תרגול מתחילים למצוץ מהם קצת יותר, והכמות עולה, וככל שהחיבור מעמיק, גם ממש לצהול לקראת הבקבוק. למה? כי כל דבר שנכנס לפה הוא דבר מאוד אישי ודורש חיבור עמוק. אז כדי שהתינוק שלנו ימצוץ מבקבוק, נצטרך למצוא את הדרך שבה הוא ממש יתחבר לבקבוק שלו. גם אם התינוק שלנו שתה מבקבוק ופתאום הפסיק (זה בהחלט קורה..), גם איתו נעבוד על לסמוך על הבקבוק מחדש, כדי לשתות ממנו.

אני בטוחה ויודעת שאת לא צריכה לוותר על ההנקה כדי להשיג בקבוק. איתנו את תצליחי לתת גם הנקה וגם בקבוק, מתי שאת רוצה ומתי שאת בוחרת.
"אם התינוק יאהב את הבקבוק שלו – מה יהיה על ההנקה?" בחודשים הראשונים כדאי להניק בנחת, בלי לחשוש מה יהיה על הבקבוק. כדאי לדחות את תחילת העיסוק בבקבוק, ורק כחודשיים לפני החזרה לעבודה (או דד-ליין אחר), להתחיל להרגיל לבקבוק בנחת. כחודשיים לפני החזרה לעבודה, אין צורך לתת מנות מלאות מבקבוק, מספיק גם להרגיל לבקבוק עם רבע מנה של חלב אם. בדרך שלנו להרגיל לבקבוק, אין חשש שהם יפסיקו לרצות לינוק. כך שהמטרה היא שבסיום הקורס, תוכלי לתת מה שאת רוצה, מתי שאת רוצה. הנקה או בקבוק. בלי שאחד יבוא על חשבון השני. וזה אפשרי. ההוכחות שלנו הן האמהות בקורס שלנו!
מתי להתחיל אתכם קורס? אם כבר יש מצב של לחץ, ואת שבועיים לפני החזרה לעבודה, או שהתינוק כבר במסגרת, אז הדבר המתאים הוא לקחת את הליווי האישי לבקבוק שלנו, שהוא כולל בתוכו גם את הקורס. אם הגעת אלינו לפני שיש לחץ זמן, אז הקורס שלנו "14 יום לבקבוק" הוא מעולה עבורך. אם זה אפשרי, מומלץ לתת לעצמך ולתינוק שלך זמן רוגע יחד, ולהתחיל את הקורס כחודש וחצי או חודש, לפני החזרה לעבודה (או דד-ליין אחר שיש לך). דרך אחת להכיר אותי היא לקרוא פוסטים של המלצות בדף הפייסבוק שלי – כאן
דרך נוספת להכיר אותי, היא לצפות בסרטון "10 התשובות לסרבנות בקבוק" כאן:

אני אתן ללקוחות שלי לספר לך משהו עליי…
"הסרטונים היו מקסימים. נותנים מענה ותחושה של "מבינים אותי ומה אני עוברת" …"  שרון, אמא לתינוק בן 7 חודשים
"תוכנית הליווי מדהימה, נעימה מאוד לתינוק! הכל בעדינות בכיף ובאהבה.. קרן מצאה פתרון יצירתי לכל תרחיש ודחפה אותי להמשיך להתעקש גם שזה היה נראה לי לא בכיוון"  לינוי, אמא לתינוק בן 3 חודשים
"אני מאד נהנתי מהחוויה, בעיקר באופן החשיבה והגישה של קרן להתמודדות עם בעיות בהקשר ילדים. אם יש איזושהי בעיה – אז בואו ננסה לפתור אותה בצורה יצירתית, שנעימה לסובבים, שיוצרת חוויה טובה, תוך כבוד לילד וללא מאבקים שגורמים לתסכול לשני הצדדים"  סימונה, אמא לתינוקת בת 6 חודשים
הכירי את צוות BWB – מי אנחנו?

קרן פרקש

בקבוק מומלץ - סרבני בקבוק

ברוכה הבאה, אני מנתחת התנהגות יישומית ומייסדת "חכמת ההורות". מפתחת תוכנית BWB – Bottle Without Battle לאמהות מניקות לשילוב בקבוק ללא מאבק. בשיטה זו ליוויתי מאות אמהות מניקות לסרבני בקבוק והסמכתי מדריכות לשיטה.

בהשכלתי למדתי לימודי תעודה בניתוח התנהגות יישומי ABA, לימודי דולה, לימודי תואר ראשון ושני בפיסיקה, ותואר לאחר תואר בביולוגיה. בוגרת אוניברסיטת ת"א, הטכניון וסמינר הקיבוצים.

אוהבת להיות יצירתית, אוהבת להקשיב ולתמוך בהורים. אני אמא לארבעה מתוקים ובת הזוג של אריאל אהובי. 

ואני מחכה להכיר אותך 🙂

נורית שורץ שלונסקי

יועצת הנקה לתינוק סרבן בקבוקים

נעים מאוד, אני מיילדת, יועצת הנקה מוסמכת, ומדריכה בשיטת BWB לתינוקות שלא מסכימים לשתות מבקבוק.

את לימודי המיילדות וייעוץ ההנקה השלמתי עוד לפני לידת בניי מתוך חיבור אינטואיטיבי לתחום. לאחר שהפכתי לאמא בעצמי התברר לי עד כמה הבחירה המקצועית שלי היתה נכונה עבורי.

בנוסף להדרכתי בקורס בקבוק ללא מאבק, אני מלווה נשים בהריון ובלידה, מדריכה בקורסי הכנה ללידה והכנה להנקה. מנחה סדנאות בנושאי תקשורת עם תינוקות ושפת הסימנים לתינוקות ומתנדבת בקליניקה קהילתית לנשים באהבה.

והכי חשוב, אני אמא לשני מתוקים ונשואה לאהוב ליבי.

שרית גיורא דודאי

מדריכת הנקה לתינוק סרבן בקבוקים

נעים להכיר, אני מדריכה מוסמכת בשיטת BWB, בה אני מדריכה באהבה הורים לסרבני בקבוק מתוקים. אני מדריכת הנקה מוסמכת ומלווה הורים אחרי לידה. 

לפני כ-14 שנים, כשנולדה ביתי הבכורה, מיקה, גיליתי את נפלאות (ויש לומר גם את אתגרי) ההנקה ועם השנים הפכתי זאת למקצוע. כיום, אני מכינה נשים להנקה עוד בהריון, מייעצת ומסייעת בכל שלבי ההנקה- מרגע הלידה ועד לגמילה ומלווה את ההורים בהתמודדות עם השינויים שבהצטרפות תינוק למשפחה.  

בהשכלתי אני בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית ובעלת ניסיון רב בהנחיית צוותים חינוכיים וטיפוליים, ובתפקידי החשוב ביותר אני אמא לשלושה ילדים מקסימים ונשואה לענר. 

לירון פיאחוטה

סרבנות בקבוק

נעים להכיר, אני מדריכה מוסמכת בשיטת BWB בה מלווה משפחות לסרבני בקבוק, ובנוסף יועצת הנקה מוסמכת IBCLC, יועצת שינה ומדריכת עיסוי תינוקות. 

מלווה אימהות בהריון ולאחר לידה מזה 8 שנים, בהנקה, באימהות ראשונית, במעגלי אימהות וסביב אתגרי השינה, יחד עם אתגרי ההאכלה מבקבוק. בנוסף, מתנדבת עם ולמען אימהות לאחר לידה במסגרות שונות.

אני בעלת תואר ראשון ושני בביולוגיה (בדגש על ביוטכנולוגיה ומיקרוביולוגיה) וממש עכשיו מתחילה לימודי סיעוד. 

אני מתגוררת בבית חשמונאי, עם בנזוגי נדב ושלושת ילדינו – רוני, אורי ויובל.

הדרכת הורים לכל תינוק וילד